34- Л


2022-2023н.р.




25листопада
виконайте тестові завдання за посиланням
18листопада

Тема: Відновлення владної вертикалі в ході президентських  та парламентських виборів 2014р.

Прочитайте матеріал, а потім виконайте тестові завдання за

 посиланням

Після повалення режиму В.Януковича єдиним вищим легітимним органом влади залишилась Верховна Рада України. Під впливом подій "Революції гідності" відбулось переформування її більшості. Частина депутатів колишньої більшості втекла за кордон, боячись переслідувань. Решта депутатів взяла на себе відповідальність за долю країни. 22 лютого спікером ВР України був обраний Олександр Турчинов, він же став і виконуючим обов'язки Президента України. За короткий час парламентом були ухвалені важливі рішення, які відновили вертикаль влади, і впроваджені заходи по захисту країни. Так, були відновлені дії положень Конституції, які були скасовані режимом Януковича, скасовані "диктаторські" закони, ухвалені заходи з відновлення боєздатності армії, створена Національна гвардія, добровольчі батальйони спец- призначення; прийнято пакет законодавчих актів з реформування правоохоронних органів, антикорупційний пакет, пакет заходів з люстрації, законодавство в рамках асоціації України і ЄС та інші. 28 лютого в країні був створений новий уряд на чолі А.Яценюком, 

Вибори Президента України відбулися  25 травня 2014р. Вперше за історію незалежності голосування відбулось не по всій території країни: не мали змоги проголосувати мешканці окупованого Росією Криму та жителі багатьох районів Донбасу, захоплених терористами.У бюлетені були зазначені прізвища 21 кандидата. Перемогу на виборах здобув Петро Порошенко (54,7% голосів). Приведений до присяги 7 червня 2014 р.25 серпня 2014 року Президент України П.Порошенко публічно оголосив про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради України сьомого скликання. Цей крок було здійснено у відповідності зі статтею 90 Конституції України, за якою "Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо: 1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції...".Парламентська коаліція розпалася 24 липня 2014 року, коли фракція "УДАР" та "Свобода" оголосили про свій вихід з неї. Протягом місяця нової коаліції не було сформовано.

 16 вересня 2014р. Верховна Рада ухвалила закон "Про люстрацію".  Дострокові вибори до Верховної Ради України відбулися 26 жовтня 2014 р. Вони проводились за змішаною системою. 
У новообраному парламенті утворилась більшість у складі 302 депутатів. На першому засіданні Головою ВРУ було обрано В.Гройсмана, а Прем'єр-Міністром А.Яценюка. Незабаром був сформований уряд, до якого увійшли іноземні спеціалісти.


Тема 2: Соціально-економічне становище

 України. Угода про асоціацію між Україною

 та ЄС.  Безвізовий режим

План

1. Соціально економічний розвиток України

2. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом,

3. Безвізовий режим


Прочитайте §40
перегляньте відео про безвізовий режим,
 випишіть основні вимоги
виконайте тестові завдання за посиланням:





11листопада

Тема: Окупація та анексія Росією Криму. Збройна агресія Росії на сході України. АТО. 

Після розпаду СРСР республіки колишнього Радянського Союзу домовилися продовжувати торгово-економічні відносини. Україна намагалася будувати свою ринкову економіку, проте в більшій мірі залежала від російської економіки. Розширення НАТО до кордону з Росією занепокоїв уряд Росії щодо подальшого вступу України в Північноатлантичний Альянс.
перегляньте презентацію

1-35 слайд - Анексія Криму, 
Завдання
  1. Розкрити причини і передумови військової агресії Росії проти України. Анексія Криму.
  2. Простежити бойові дії на Донбасі.
  3. Виконайте тестові завдання за посиланням:
Робота з підручником  (письмово):https://pidruchnyk.com.ua/1261-istoriya-ukrainy-11-klas-danylenko.html §38, 39визначте причини і передумови агресії Росії проти України.
  • простежте перебіг бойових дій на Донбасі.
  • випишіть дати і події бойових дій на Донбасі.
  • дайте оцінку даним подіям.
  • які на ВАШУ думку треба зробити заходи для врегулювання військових відносин?

Тема: Загострення дискусій навколо геополітичного вибору України. Євромайдан. Революція Гідності. 
Прочитайте §37
Перегляньте відеоурок https://www.youtube.com/watch?v=tQNzTfta9bM&feature=emb_logo
Виконайте тестові завдання 
         

Перегляньте відеоурок

Завдання:
  1. Розкрити причини і передумови Революції Гідності
  2. Трагізм українського народу. Небесна сотня.
  3. Наслідки.
Робота з підручником.https://pidruchnyk.com.ua/1261-istoriya-ukrainy-11-klas-danylenko.html §38
  • виписати основні дати і події.
  • виписати терміни.
  • шлях Януковича від ганебної поразки до тріумфу



4листопада

Тема: Суспільно-політичне життя України в 2005-2009 роках. Конституційні зміни. Харківські угоди 2010 рік.

Десятиріччя після Помаранчевої революції - це надзвичайно насичений подіями історичний період, що несе на собі відбитки особистостей політичних діячів, зокрема двох українських президентів, які боролися між собою за владу під час Помаранчевої революції: В. Ющенка та В. Януковича. Ці люди впливали на перебіг подій і певною мірою визначали їх характер та послідовність.

1. Політичне життя за президентства В. Ющенка

З обранням Президентом України В. Ющенка всі очікували реформ,
 які змінять обличчя країни. Реформи, однак, не відбулися.
 Свою каденцію В. Ющенко розпочав з кадрових перестановок на
державній службі. Одразу після інавгурації він перейменував свою адміністрацію на секретаріат, але майже не скоротив кількості його служб.Заміна чиновників здійснювалася за політичною, а не кваліфікаційною ознакою.

Сотні кримінальних справ щодо фальсифікації президентських виборів 2004 р. були спущені на гальмах.

Діючи згідно з коаліційними домовленостями, В. Ющенко в січні 2005 р. підписав указ про призначення Юлії Тимошенко на пост виконувачки обов'язків прем'єр-міністра. На початку лютого Верховна Рада затвердила її на цій посаді.

Перші кроки Ю. Тимошенко на чолі уряду були успішними.


Святкування 60-річчя перемоги в радянсько-німецькій війні 1941-1945 рр. Президент В. Ющенко закликав до примирення ветеранів Радянської армії та воїнів УПА

Загострення конфлікту між Ю. Тимошенко й секретарем Ради національної безпеки та оборони П. Порошенком змусило В. Ющенка прийняти відставку обох. Наступником Ю. Тимошенко став Юрій Єхануров. Щоб затвердити його на посаді прем'єр-міністра, Президенту довелося домовлятися з В. Януковичем - лідером опозиційної фракції в парламенті. 22 вересня 2005 р. В. Ющенко, В. Янукович і в. о. прем'єр-міністра Ю. Єхануров підписали меморандум порозуміння між владою та опозицією.

Від січня 2006 р. набула чинності конституційна реформа, затверджена парламентом під час Помаранчевої революції. Вона істотно підвищила роль партій у політичному житті. 

- Тепер вибори до Верховної Ради мали відбуватися тільки за партійними списками. 

- Владні повноваження Президента України суттєво скорочувалися, а повноваження прем'єр-міністра відповідно розширювалися. 

- Президент мусив вносити на затвердження ту кандидатуру голови уряду, яку йому рекомендувала створена в парламенті коаліційна більшість депутатів. 

- Усі 450 місць у Верховній Раді України заповнювалися кандидатами в народні депутати, які здобули перемогу в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі. Поріг проходження в парламент знижувався з 4 до 3 % набраних голосів.

Під час виборів 26 березня 2006 р. тривідсотковий бар'єр подолали п'ять політичних сил: Партія регіонів з 32,14 % голосів; «Блок Юлії Тимошенко» (БЮТ) з 22,29 %; «Наша Україна» з 13,95 %; соціалісти з 5,69 % та комуністи - з 3,66 % голосів. Помаранчева коаліція здобула в сумі 41,93 % голосів, а Партія регіонів з комуністами - 35,8 %. 

Президент України Віктор Ющенко та прем'єр-міністр Віктор Янукович на церемонії відкриття пам'ятника В'ячеславу Чорноволу в Києві. Серпень 2006 р.

 Суперечності між В. Ющенком та В. Януковичем у принципових питаннях дійшли до того, що у червні 2007 р. Президент України розпустив парламент і призначив позачергові вибори на 30 вересня.

Найбільшу фракцію в парламенті 6-го скликання мала Партія регіонів - 174 народні депутати. Головою Верховної Ради став А. Яценюк. Внутрішньофракційні суперечності позначилися на роботі парламенту. Чергові президентські вибори було призначено на 17 січня 2010 р.




Тема: Зовнішня політика незалежної України 1994-2004р.р.


 - випишіть основні напрямки зовнішньої політики України в період 1994-2004р.р.


28 жовтня
- Перегляньте відеоурок
- складіть розгорнутий план до основних питань


Тема: Помаранчева революція
         - перегляньте відеоурок
        -  прочитайте §35 підручника  - визначіть причини та                     наслідки Помаранчевої революції 

21жовтня
Тема: Формування ринкової економіки. 

Перегляньте відеоуроки;
- складіть короткі тези до теми;
- виконайте запропоновані завдання





Тема: Перші роки незалежності.
 Конституція України 1996 р

Прочитайте матеріал § 32-33;
перегляньте відеоурок
Випишіть основні етапи творення української держави
Складіть історичний портрет Л. Кравчука




18жовтня
Тема: Роль України в розпаді СРСР. Міжнародне визнання 
Випишіть основні дати, та зробіть задані домашні завдання
відеоурок  


Тема: Проголошення незалежності України

Прочитайте матеріал § 31

перегляньте відео та відеоурок ,

виконайте тестові завдання  https://zno.osvita.ua/ukraine-history/tag-vidnovlennya_nezalezhnosti_ukrayini/

результати на пошту kornat55@gmail.com або у  Viber 



Тема  :Створення АР Крим. Декларація                про  державний суверенітет України

Прочитайте матеріал § 30-31

перегляньте відеоурок: https://www.youtube.com/watch?v=ufDiDbN503g&list=PLFVSJgZgf7h-qJBQG9cs8SUSNKxKdqt0k&index=173

11жовтня
Тема:Активізація національного руху у другій по­ловині 80-х років
І.Виконайте тестові завдання за посиланням
ІІ. Перегляньте відеоурок, презентацію  за посиланням


та випишіть основні форми, прояву
національного руху в Україні у другій по­ловині 80-х 
  1. Розкриття "білих плям в історії"
  2. Релігійне відродження
  3. Формування національних громадських організацій і обєднань
  4. Розгортання страйкового руху
  5. Формування багатопартійності


11 жовтня
Тема: Україна в умовах перебудови  в СРСР
Перегляньте відеоурок

- випишіть причини перебудови, 
- основні поняття: перебудова, гласність, плюралізм, прискорення, демократія

Тема:  Чорнобильська трагедія (§23 п.2)
випишіть: основні заходи в економіці
                  - причини та наслідки Чорнобильської катастрофи

виконайте завдання за посиланням




13/09
Тема:Дисидентський рух
Повторення

Історичний диктант 

1. Радянська ідеологія, яка була запроваджена з метою прикрити провал програми КПРС – це 

2. Як називали нову спільноту людей, що хотіли побудувати комунізм –

3. Стагнація усіх сфер життя суспільства, що призвела до системної кризи суспільства – 

4. Період перебування на чолі СРСР Л. І. Брежнєва .

5. Коли була затверджена Конституція УРСР 

6. Економісти називають 8 п’ятирічку  -  

7. Хто зображений на малюнку 

8. Що передбачали (основні заходи) Косигінські реформи.

 Фотографуєте результат і відправляєте мені на почту

kornat55@gmail.com або у  Viber 

Тема:  Дисидентський  в середині 70-х – на початку       80-х рр.

Перегляньте відео



План:

1.      Активізація опозиційного руху у другій половині 60-х – на початку 70-х рр.

2.      Форми діяльності дисидентів у середині 70-х – на початку       80-х рр.

Слово “дисидент”означає незгодний і пояснюється як “людина протесна”, яка відкрито протиставляє свої погляди панівній ідеології та рішуче захищає свої переконання.

Синонім слова “дисидент” стало “правозахисник.” – людина, яка вибирає громадянські, релігійні та національні права.

  Дисидентство охопило всі регіони України та найбільші міста, набуваючи національно-демократичного забарвлення.

   Основними причинами виникнення дисидентського руху були політичні: відсутність справжньої політичної самостійності республіки, однопартійна система, яка позбавляла суспільство демократичного вибору щляхів політичного розвитку, забороняла діяльність опозиції установила цензуру, відкидала будь-які закони можливості для зміни влади, призвела до небаченої бюрократизації системи управління

Опозиція - протиставлення одних поглядів у політиці іншим.

Дисидентський рух в Україні мав свою особливість:

1.     Мав національно-демократичний характер, а це те, що відрізняло українське дисидентство від аналогічних проявів в Росії .

2.     Ненасильницькі методи  і форми боротьби.

3.     Мав чіткі організаційні форми: гуртки, об’єднання, комітети.

4.     Мав загальноукраїнський характер і існував в усіх регіонах України.

5.     Охоплював всі прослойки населення ( інтелігенцію, робітників, селян).

Форми боротьби

1. Акції протесту.

2.Конференції в Шевченківському університеті на захист української мови.

3. Виступи біля пам’ятників Т. Шевченку.

4.     Видавництво самвидаву.

Форми діяльності дисидентів

1. Проводили масові заходи:

2. Писали листи-протести до керівних органів УРСР і СРСР:

• у вересні 1965 р. під час презентації в київському кінотеатрі «Україна» стрічки С. Параджанова «Тіні забутих предків» під листом-протестом проти арештів інтелігенції підписалися 140 присутніх. Цю акцію організували Іван Дзюба, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл;

• у листопаді 1965 р. з листом-протестом проти арештів, уболіваючи за стан української культури, звернулися до ЦК КПУ та ЦК КПРС композитор П. Майборода, поети Л. Костенко та І. Драч, авіаконструктор О. Антонов;

• у 1968 р. на ім’я першого секретаря ЦК КПУ П. Шелеста, секретаря ЦК з питань ідеології Ф. Овчаренка і секретаря Спілки письменників України Д. Павличка було написано листа, якого підписали близько 300 представників творчої інтелігенції Дніпропетровська, котрі протестували проти шельмування Олеся Гончара за його роман «Собор». У підготовці листа звинуватили поета Івана Сокульського, якого заарештували і засудили до чотирьох з половиною років таборів суворого режиму;

• у 1968 р. написано лист-протест 139 вчених, робітників, працівників літератури та мистецтва Л. Брежнєву, О. Косигіну, М.Підгорному проти закритих судових процесів над українською інтелігенцією. Листа підписали 27 робітників, 23 фізики й математики, 27 письменників і літераторів, 18 митців, 9 інженерів, 6 студентів, викладачі та інші.

3. Писали протести, відкриті листи, звернення на адресу міжнародних організацій, урядів демократичних країн:

6. Підтримували кримських татар у прагненні їх повернутися на батьківщину.

7. Написання дисидентами праць з різних проблем суспільно-політичного життя

8. Випуск «самвидавського» журналу «Український вісник» (з січня 1970р.).

9. Вивішували синьо-жовті прапори:

10. Розповсюджували листівки:

11. Здійснювали індивідуальні протести:


12. Створювали правозахисні організації.

9 листопада 1976 р. було створено Українську Гельсінську спілку (УГС) , тобто групу сприяння виконанню Гельсінських угод, яка мала на меті стежити за дотриманням в СРСР та Україні основних прав і свобод людини. Очолив організацію чисельністю 37 осіб Микола Руденко — знаний український поет і прозаїк.

У її складі були: Олесь Бердник, Левко Лук’яненко, Петро Григоренко, Іван Кандиба, Микола Матусевич, Олекса Тихий, Оксана Мешко, Ніна Строката й інші.

    «Самвидав»- форма поширення ідей представників опозиційного руху. Літературні, наукові твори, які розповсюджувались в рукописах без офіційного дозволу і цензури. Поширювалися переважно таємно.

          Першими найпоширенішими творами були вірші В.Симоненка. (Ілюстрація с.165). Організатором і розповсюджувачем самвидаву був І.Світличний.

Як висновок можна взяти цитату із праці І.Світличного «Українська інтелігенція перед судом КДБ», що дисидентсво при соціалізмі - «це послідовна, чітко спрямована, а часто й стихійна світоглядність людей, не сумісна з офіційно проголошеною комуністичною ідеологією, а також розбудованою на основі цієї ідеології політичною системою однопартійної тоталітарної диктатури панівної імперської нації і веденою нею політики…»



10 вересня
Тема: Україна в період загострення кризи радянської системи
- перегляньте відеоуроки
- визначіть основні риси періоду "Застою"
- випишіть нові поняття





6 вересня

Повторяємо тему: УКРАЇНА В УМОВАХ ДЕСТАЛІНІЗАЦІЇ

План
1.Суспільно-політичне життя в Україні в середині 50-их -                             першій половині 60-х років

Прослухайте відеолекцію за посиланням


На оцінку 
 Повторіть  поняття:
- культ особи, відлига, політична реабілітація, лібералізація
- визначіть що таке десталінізація і  і її основні риси

Запис у зошит

Позитивні і негативні наслідки лібералізації суспільно-політичного життя.

ПОЗИТИВНІ НАСЛІДКИ:

-ліквідація системи ГУЛАГу;

- реабілітація незаконно https://www.youtube.com/watch?v=KcI3tGwPWyk;
- припинення політичних процесів і масових репресій;
- розширення прав союзних республік ;
- перебудова державного апарату;
- розширення прав органів місцевого самоврядування тощо.


НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ:
-непослідовність і обмеженість реабілітації ( не всі незаконно засуджені були реабілітовані);

-демократизація саботувалася адміністративним апаратом;

-розвінчання культу особи Сталіна супроводжувалося приховуванням значної частини злочинів тощо.


 2. Реформи Хрущова

Перегляньте презентацію,  випишіть позитивні та негативні наслідки реформ 



Наслідки реформ М. Хрущова


Позитивні наслідки

1. Реформи дали поштовх виходові країни з кризи.

2. Відбулася децентралізація управління народним господарством, надано обмежену господарську самостійність регіонам.

3. Розширилися господарчі права республік і органів місцевого самоврядування.

4. У межах економічних районів розширилися можливості спеціалізації й кооперування.

5. Підприємства почали працювати в інтересах тих територій, де були розташовані, між ними налагоджувалися економічні зв’язки.

6. Господарники дещо звільнилися від диктату центру.

7. Покращилося використання місцевих ресурсів, а управлінські структури було наближено до виробництва.

8. Скоротився адміністративно-управлінський апарат.

9. Система управління стала раціональнішою у використанні матеріальних і трудових ресурсів.

10. Оновлено керівні органи компартії не менш як на чверть та запроваджено можливість бути обраними в ці органи не більше ніж на три терміни підряд.

11. Дещо ліквідовано привілеї номенклатури, різко зменшилася кількість службових автомобілів.

12. Зросло виробництво товарів широкого вжитку

13. Зросли грошові доходи жителів У країни.

14. Значно зріс рівень життя людей.

15. Поступово зростали обсяг торгівлі й грошовий обіг на селі, доходи колгоспників.

16. Розпочалося значне житлове будівництво.

Негативні наслідки

1. Збережено монополію компартії на політичну владу.

2. Реформи фактично обмежилися реорганізацією управління.

3. Не вдалося знайти в оптимальній формі поєднання місцевих та загальнодержавних інтересів.


 









































































































































































5квітня 2021рік 

                    Підсумкове оцінювання за рік




Тема: Вибори Президента України 2019 

    Вибори Президента України— чергові, сьомі за рахунком  вибори Президента України, перший тур яких  

відбувся    31 березня 2019 року, другий — 21 квітня 2019 року.

Орієнтовна кількість виборців, які мали право голосу на цих виборах, становить 30,2 млн осіб, кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях, на яких голосування було організовано та проведено — 30 105 004 особи, кількість виборчих дільниць — 29 989.

За результатами першого туру до другого туру вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

 7 квітня 2019 року  ЦВК офіційно оголосила результати першого туру президентських виборів: Зеленський - 30,24% голосів, Порошенко — 15,95%

21 квітня 2019 року відбувся другий тур виборів Президента України. За результатами підрахунку 100% протоколів, переможцем став Володимир Зеленський із 73,22% голосів, у той час як чинний Президент України Петро Порошенко отримав 24,45%.[



Т ема:Відновлення владної вертикалі в ході президентських

 та парламентських виборів 2014 рр.
Прочитайте матеріал, а потім виконайте тестові завдання за посиланням



Після повалення режиму В.Януковича єдиним вищим легітимним органом влади залишилась Верховна Рада України. Під впливом подій "Революції гідності" відбулось переформування її більшості. Частина депутатів колишньої більшості втекла за кордон, боячись переслідувань. Решта депутатів взяла на себе відповідальність за долю країни. 22 лютого спікером ВР України був обраний Олександр Турчинов, він же став і виконуючим обов'язки Президента України. За короткий час парламентом були ухвалені важливі рішення, які відновили вертикаль влади, і впроваджені заходи по захисту країни. Так, були відновлені дії положень Конституції, які були скасовані режимом Януковича, скасовані "диктаторські" закони, ухвалені заходи з відновлення боєздатності армії, створена Національна гвардія, добровольчі батальйони спец- призначення; прийнято пакет законодавчих актів з реформування правоохоронних органів, антикорупційний пакет, пакет заходів з люстрації, законодавство в рамках асоціації України і ЄС та інші. 28 лютого в країні був створений новий уряд на чолі А.Яценюком, 

Вибори Президента України відбулися  25 травня 2014р. Вперше за історію незалежності голосування відбулось не по всій території країни: не мали змоги проголосувати мешканці окупованого Росією Криму та жителі багатьох районів Донбасу, захоплених терористами.У бюлетені були зазначені прізвища 21 кандидата. Перемогу на виборах здобув Петро Порошенко (54,7% голосів). Приведений до присяги 7 червня 2014 р.25 серпня 2014 року Президент України П.Порошенко публічно оголосив про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради України сьомого скликання. Цей крок було здійснено у відповідності зі статтею 90 Конституції України, за якою "Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо: 1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції...".Парламентська коаліція розпалася 24 липня 2014 року, коли фракція "УДАР" та "Свобода" оголосили про свій вихід з неї. Протягом місяця нової коаліції не було сформовано.

 16 вересня 2014р. Верховна Рада ухвалила закон "Про люстрацію".  Дострокові вибори до Верховної Ради України відбулися 26 жовтня 2014 р. Вони проводились за змішаною системою. 
У новообраному парламенті утворилась більшість у складі 302 депутатів. На першому засіданні Головою ВРУ було обрано В.Гройсмана, а Прем'єр-Міністром А.Яценюка. Незабаром був сформований уряд, до якого увійшли іноземні спеціалісти.






29березня


Тема 2: Соціально-економічне становище України. Угода про асоціацію між Україною та ЄС.  Безвізовий режим

План

1. Соціально економічний розвиток України

2. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом,

3. Безвізовий режим


Прочитайте §40
перегляньте відео про безвізовий режим,
 випишіть основні вимоги








22березня 2021р.
Тема: Окупація та анексія Росією Криму. Збройна агресія Росії на сході України. АТО. 

Після розпаду СРСР республіки колишнього Радянського Союзу домовилися продовжувати торгово-економічні відносини. Україна намагалася будувати свою ринкову економіку, проте в більшій мірі залежала від російської економіки. Розширення НАТО до кордону з Росією занепокоїв уряд Росії щодо подальшого вступу України в Північноатлантичний Альянс.
перегляньте презентацію

1-35 слайд - Анексія Криму, 
Завдання
  1. Розкрити причини і передумови військової агресії Росії проти України. Анексія Криму.
  2. Простежити бойові дії на Донбасі.
Робота з підручником  (письмово):https://pidruchnyk.com.ua/1261-istoriya-ukrainy-11-klas-danylenko.html §38, 39визначте причини і передумови агресії Росії проти України.
  • простежте перебіг бойових дій на Донбасі.
  • випишіть дати і події бойових дій на Донбасі.
  • дайте оцінку даним подіям.
  • які на ВАШУ думку треба зробити заходи для врегулювання військових відносин?

15березня 2021р.

Тема: Загострення дискусій навколо геополітичного вибору України. Євромайдан. Революція Гідності. 

Перегляньте відеоурок

Завдання:
  1. Розкрити причини і передумови Революції Гідності
  2. Трагізм українського народу. Небесна сотня.
  3. Наслідки.
Робота з підручником.https://pidruchnyk.com.ua/1261-istoriya-ukrainy-11-klas-danylenko.html §38
  • виписати основні дати і події.
  • виписати терміни.

Тема: Культура, освіта, наука в незалежній Україні




1 березня 2021р.
Тема уроку: Суспільно-політичне життя України в 2005-2009 роках. Конституційні зміни. Харківські угоди 2010 рік.

Десятиріччя після Помаранчевої революції - це надзвичайно насичений подіями історичний період, що несе на собі відбитки особистостей політичних діячів, зокрема двох українських президентів, які боролися між собою за владу під час Помаранчевої революції: В. Ющенка та В. Януковича. Ці люди впливали на перебіг подій і певною мірою визначали їх характер та послідовність.

1. Політичне життя за президентства В. Ющенка

З обранням Президентом України В. Ющенка всі очікували реформ,
 які змінять обличчя країни. Реформи, однак, не відбулися.
 Свою каденцію В. Ющенко розпочав з кадрових перестановок на
державній службі. Одразу після інавгурації він перейменував свою адміністрацію на секретаріат, але майже не скоротив кількості його служб.Заміна чиновників здійснювалася за політичною, а не кваліфікаційною ознакою.

Сотні кримінальних справ щодо фальсифікації президентських виборів 2004 р. були спущені на гальмах.

Діючи згідно з коаліційними домовленостями, В. Ющенко в січні 2005 р. підписав указ про призначення Юлії Тимошенко на пост виконувачки обов'язків прем'єр-міністра. На початку лютого Верховна Рада затвердила її на цій посаді.

Перші кроки Ю. Тимошенко на чолі уряду були успішними.


Святкування 60-річчя перемоги в радянсько-німецькій війні 1941-1945 рр. Президент В. Ющенко закликав до примирення ветеранів Радянської армії та воїнів УПА

Загострення конфлікту між Ю. Тимошенко й секретарем Ради національної безпеки та оборони П. Порошенком змусило В. Ющенка прийняти відставку обох. Наступником Ю. Тимошенко став Юрій Єхануров. Щоб затвердити його на посаді прем'єр-міністра, Президенту довелося домовлятися з В. Януковичем - лідером опозиційної фракції в парламенті. 22 вересня 2005 р. В. Ющенко, В. Янукович і в. о. прем'єр-міністра Ю. Єхануров підписали меморандум порозуміння між владою та опозицією.

Від січня 2006 р. набула чинності конституційна реформа, затверджена парламентом під час Помаранчевої революції. Вона істотно підвищила роль партій у політичному житті. 

- Тепер вибори до Верховної Ради мали відбуватися тільки за партійними списками. 

- Владні повноваження Президента України суттєво скорочувалися, а повноваження прем'єр-міністра відповідно розширювалися. 

- Президент мусив вносити на затвердження ту кандидатуру голови уряду, яку йому рекомендувала створена в парламенті коаліційна більшість депутатів. 

- Усі 450 місць у Верховній Раді України заповнювалися кандидатами в народні депутати, які здобули перемогу в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі. Поріг проходження в парламент знижувався з 4 до 3 % набраних голосів.

Під час виборів 26 березня 2006 р. тривідсотковий бар'єр подолали п'ять політичних сил: Партія регіонів з 32,14 % голосів; «Блок Юлії Тимошенко» (БЮТ) з 22,29 %; «Наша Україна» з 13,95 %; соціалісти з 5,69 % та комуністи - з 3,66 % голосів. Помаранчева коаліція здобула в сумі 41,93 % голосів, а Партія регіонів з комуністами - 35,8 %. 

Президент України Віктор Ющенко та прем'єр-міністр Віктор Янукович на церемонії відкриття пам'ятника В'ячеславу Чорноволу в Києві. Серпень 2006 р.

 Суперечності між В. Ющенком та В. Януковичем у принципових питаннях дійшли до того, що у червні 2007 р. Президент України розпустив парламент і призначив позачергові вибори на 30 вересня.

Найбільшу фракцію в парламенті 6-го скликання мала Партія регіонів - 174 народні депутати. Головою Верховної Ради став А. Яценюк. Внутрішньофракційні суперечності позначилися на роботі парламенту. Чергові президентські вибори було призначено на 17 січня 2010 р.

Прочитайте §37
Перегляньте відеоурок https://www.youtube.com/watch?v=tQNzTfta9bM&feature=emb_logo
Виконайте тестові завдання 
         




22 лютого 2021р.

Тема: Помаранчева революція
         - перегляньте відеоурок
        -  прочитайте §35 підручника  - визначіть причини та                     наслідки Помаранчевої революції 

15 лютого 2021р.
Тема: Зовнішня політика незалежної України 1994-2004р.р.

Перегляньте відеоурок,
 -  повторіть тестові завдання з попередньої теми,
 - випишіть основні напрямки зовнішньої політики України в період 1994-2004р.р.


ТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТ




30грудня 2020р.
- Перегляньте відеоурок
- складіть розгорнутий план до основних питань


23грудня 2020р

Тема: Формування ринкової економіки. 
Перегляньте відеоурок;
- складіть короткі тези до теми;
- виконайте запропоноване завдання







16 грудня 2020р.

Тема: Перші роки незалежності.
 Конституція України 1996 р

Прочитайте матеріал § 32-33;
перегляньте відеоурок
Випишіть основні етапи творення української держави


Тема: Роль України в розпаді СРСР. Міжнародне визнання 
Випишіть основні дати, та зробіть задані домашні завдання
відеоурок  

9грудня 2020р.

Тема:     Проголошення незалежності                  України та її міжнародне визнання

Прочитайте матеріал § 31

перегляньте відеоурок

Тема  :Створення АР Крим. Декларація                про  державний суверенітет України

Прочитайте матеріал § 30-31

перегляньте відеоурок: https://www.youtube.com/watch?v=ufDiDbN503g&list=PLFVSJgZgf7h-qJBQG9cs8SUSNKxKdqt0k&index=173


25 листопада
Тема: Розгортання національно-визвольного руху в Україні в період перебудови
План
  1. Причини розгортання національно-визвольного руху
  2. Розкриття "білих плям в історії"
  3. Релігійне відродження
  4. Формування національних громадських організацій і обєднань
  5. Розгортання страйкового руху
  6. Формування багатопартійності
Перегляньте презентацію за посиланням та випишіть  по пунктах в чому проявлялася активізація національно- визвольного руху в Україні 


18листопада 2020р.
Тема: Україна в період перебудови (2години)

                             ПЛАН 

1. Перебудова: причини і початок; 

2. Чорнобильська катастрофа та її напрямки; 

3. Політика "прискорення" та її наслідки для України; 

4. Стан економіки. Рівень життя населення 

УВАГА!!! ПІД ЧАС ЗАННЯТТЯ ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ДАТИ ЗАПИСУЙТЕ В ЗОШИТ

Перегляньте відеоурок, 
опрацюйте матеріал підручника стор 196-206
випишіть основні заходи перебудови



11листопада 2020р.р.

Тема: Україна в умовах перебудови в СРСР

https://www.youtube.com/watch?v=beUaTs0OIao

Перебудо́ва (рос. перестройка) — загальна назва сукупності політичних і економічних реформ, що проводилися в СРСР у 1985–1991 роках.

4листопада 2020р

Ми закінчили вивчення теми 

"Україна в період загострення кризи радянської системи "  

Узагальнюючий урок.

Виконуєте онлайн-тести за посиланням  https://test.izno.com.ua/ukrayina-v-period-zagostrennya-krizi-radyanskoyi-sistemi/

Фотографуєте результат і відправляєте мені на почту

kornat55@gmail.com або у  Viber 

Тема: Культура і духовне життя суспільства 60-80рр.

План:

  1. Загальний розвиток культурних процесів в 19б5-85х рр. Специфіка кризових явищ в українській культурі.
  2. Освіта. Наука.
  3. Література.
  4. Мистецтво: театр, живопис, музика, кіно, скульптура   
 Прочитайте  матеріал підручника стор 179 - 189   C:/Users/PC/Downloads/pick_istoriya_ukraini_11_pometun.pdf
 перегляньте відеопрезентацію.
Випишіть  прізвища вчених, письменників, діячів мистецтва
Перевірте свої знання по темі, виконавши тестові завдання на стор 189-191



28жовтня 2020р

Тема: Дисидентський рух 60-80 роках. Українська Гельсинська Група

План

1. Причини активізації опозиційного руху у другій половині 1960-х – на початку 1980-х років.

2. Форми і методи боротьби дисидентів. Утворення УГГ.

3.  Форми придушення дисидентського руху.

4. Значення опозиційного руху.

 

    У сер. 1970-х років дисидентський рух дістав нового імпульсу. Він був пов'язаний з підписанням Радянським Союзом Гельсинської угоди 1976 p., яка передбачала і зобов'язання країн-підписантів щодо дотримання основних прав людини. Це дало дисидентам підстави взяти на себе функції громадського контролю затим, як радянське керівництво буде виконувати взяті на себе обов'язки. 12 травня 1976 р. у Москві було проголошено про створення громадської групи для контролю за виконанням Гельсінкських угод. 9 листопада того ж року аналогічна організація постала в Україні. Вона отримала назву Українська гельсинкська група (УГГ). Серед її засновників були: О.Бердник, П.Григоренко, І.Кандиба, Л.Лук'яненко, О.Мешко, М.Матусевич, М.Маринович, М.Руденко, Н.Строката-Караванська, О.Тихий. За весь час існування УГГ її членами були 37 чол. Очолив українських борців за права людини відомий письменник Микола Руденко. Учасник Другої світової війни, політпрацівник, у мирний час очолював партійну організацію Спілки письменників України. Був нагороджений орденами і медалями СРСР.

УГТ  була легальною, тісно співпрацювала з подібними групами Росії, Прибалтики, Закавказзя, налагодила зв'язки із зарубіжними правозахисними товариствами. Декларація УГГ передбачала, що її члени вимагатимуть від влади безумовного виконання закону і забезпечення прав людини, справжньої демократії. Група, ведучи боротьбу за права українського народу, з повагою ставилася до мови і культури інших народів, які проживали в республіці. Саме тому в УГГ входили представники різних національностей. Члени УГГ вважали, що Україна має перейти до незалежності мирним шляхом, тобто відповідно до Конституції СРСР, вийшовши із Союзу завдяки вільним виборам, 

Отже, вимоги УГГ були дуже поміркованими, далекими від радикалізму, але, як виявилося, несумісними з існуючим тоталітарним режимом. За даними дослідників, з 37 членів УГГ протягом 1977—1985 pp. 23 на основі сфальсифікованих звинувачень були засуджені за політичними і кримінальними статтями та відправлені у табори і на заслання, 6 позбавлені радянського громадянства. Решта стали членами групи, вже перебуваючи в ув'язненні.

Перегляньте відеофільм та презентацію. В зошитах зробіть короткі записи по питаннях плану

Виконайте тестові завдання за посиланням

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3457447

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2374114


                                          



Домашнє завдання стор 172-178 


21жовтня 2020р.

Тема: Наростання економічної кризи. Спроби реформування
             економіки в другій по­ловині 1960-х років..
                                          План
1. Причини та наслідки застійних явищ.
2. Заходи для покращення  розвитку госодарства.
3. Косигінські реформи:
    а) в промисловості;
    б)в сільському господарстві
    в) причини провалу реформ.
Використовуючи матеріали відеолекцій 1,3 та матеріали  підручника 
 О.І.Пометун, Н.М.Гупан Історія України 11клас стор.168-162 
 зробити короткий конспект по питаннях плану на оцінку.             



Тема:  Етносоціальні зміни в УРСР. Життєвий рівень населення 


  переглянувши відеофрагмент та презентацію, 
прочитайте матеріал на стор 162-171 підручника 

- випишіть основні поняття: розвинутий соціалізм,
 соціальна структура, дефіцит, номенклатура, "несуни"






Шановна 34-Л
Працюємо дистанційно згідно розкладу
15.10.Тема уроку: Україна в період десталінізації.
                                          узагальнюючий урок
Виконуємо тестові завдання на платформі  На урок за 


Немає коментарів:

Дописати коментар